Dobra szkoła Monetessori Warszawa. Co to oznacza?

Co rodzice, którzy nie zetknęli się wcześniej osobiście z tym zagadnieniem mogą zrobić, aby wybrać dobrą szkołę Montessori? Warszawa daje w tym zakresie szersze możliwości niż inne miasta. Opinie i odwiedziny szkół to oczywiście podstawa działania.

Tak jak w przypadku każdej dziedziny życia, warto sprawdzać standardy. Nasza szkoła na bieżąco wprowadza zmiany rekomendowane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori w Warszawie. To daje rodzicom pewność, że edukacja metodą Montessori jest realizowana na możliwie najwyższym poziomie. W stolicy nie brak też oczywiście innych dobrych ośrodków.

Szkoła Montessori, Warszawa i okolice

Jeśli szukasz szkoły Montessori, Warszawa to kopalnia informacji. Możesz nie tylko odwiedzić placówki, ale także śledzić dyskusje na forach i w serwisach społecznościowych. Ponieważ w stolicy dostęp do edukacji Montessori jest szerszy niż w mniejszych miastach, znajdziesz tu więcej absolwentów i rodziców absolwentów, którzy mogą podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem. Ciekawym źródłem informacji jest też Polski Ośrodek Edukacji Montessori. Niektóre szkoły Montessori organizują też dni otwarte – na takim spotkaniu możesz zapoznać się z metodami edukacji, zobaczyć przykładowe zajęcia. Poniżej pokazana jest lokalizacja różnego rodzaju placówek, które można określić jako ośrodek Montessori – są tam i przedszkola Montessori jak i szkoły oraz innego rodzaju miejsca.

Mapka:

mapka-montessori-warszawaSzkoły Montessori, Warszawa i okolice

Zrozum, na czym polega metoda Montessori

Zanim zaczniemy sprawdzać poziom konkretnej szkoły Montessori w Warszawie warto poświęcić trochę czasu na zrozumienie metody. Rozumiejąc zasady tej edukacji będziemy mogli ocenić, czy dana placówka spełnia wysokie kryteria. Np. jeśli wiemy, że ważnym punktem edukacji Montessori jest indywidualizm w nauczaniu, nie będziemy zdziwieni, że na zajęciach nie wszystkie dzieci robią dosłownie to samo i nie zakwalifikujemy tego jako „nieporządku”. Obowiązuje tu stara i sprawdzona reguła: zanim ocenisz, zrozum.

Montessori Warszawa Zaprasza!

Reklamy